Psy do zadań specjalnych

2014-10-10 (16:57)
1/8 Następne

Pies na służbie

Psy to nie tylko wierni towarzysze człowieka, ale także zwierzęta, bez których trudno wyobrazić sobie pracę różnych służb. Specjalnie szkolone zwierzaki, korzystając z wrodzonej inteligencji, pomagają w ratowaniu ludzi, wykrywają niebezpieczne substancje czy asystują osobom niepełnosprawnym. Sprawdźmy, w jakich dziedzinach te wspaniałe czworonogi pomagają człowiekowi.

Pies policyjny

Psy obecne są w policji od bardzo dawna. Wykorzystuje się je głównie do tropienia osób poszukiwanych, choć w specjalnych ośrodkach (w Polsce jest tylko jeden taki - w Sułkowicach) szkolone są również do wyszukiwania narkotyków, zwłok ludzkich oraz do identyfikacji śladów zapachowych ludzi. Pies policyjny zawsze ma tylko jednego opiekuna. Do najpopularniejszych zadań takiego duetu należy patrolowanie ulic, zapewnianie bezpieczeństwa ludzi podczas imprez masowych, asystowanie podczas konwojowania więźniów, tropienie niebezpiecznych osób. Jako psy policyjne znakomicie sprawdzają się owczarki niemieckie, ale także dobermany czy sznaucery.

AD/mmch/ulubiency.wp.pl

 
 
oceń
4
0
Podziel się
 
 

Opinie

Ocena: -3 [3]
~mumu [2014-10-18 08:02]

i faszeruje się psy narkotykami, a przepraszam ile żyje taki pies?

odpowiedz

Ocena: -3 [3]
~psiak [2014-10-13 06:47]

Nie rozumiem takiego ciągłego lansowania owczarków niemieckich jako najlepszej rasy do pracy w policji, wojsku,itd. W Polsce jeszcze króluje takie przeświadczenie bo służby mają jeszcze dużo hodowli psów owczarków niemieckich. Oczywiście że nie jest to zła rasa, poza tym ważne są jeszcze predyspozycje indywidualne i odpowiednie wyszkolenie. Najlepszą jednak rasą do służby w takich formacjach i to pod każdym względem- a przede wszystkim predyspozycjami psychicznymi są owczarki belgijskie (np. malinois). Górują nad niemieckimi w każdym rodzaju wykonywanej pracy. W wojskach lub Policji za granicą już od dawna owczarki niemieckie to rzadko spotykana rasa. Zwłaszcza że dzisiaj prawdziwy i rasowy owczarek niemiecki to tak naprawdę skrzywiony genetycznie przez człowieka zwierzak. Szkoda bo była to kiedyś świetna rasa.

odpowiedz

Najchętniej czytane