Wszystkie

Dlaczego mój pies nie chce jeść?

drukuj A A A
autor: ao, dm | 2012-03-30 (11:49)
„To mi dziwnie pachnie!”

Istnieją psiaki, które nie tkną jedzenia, którego nigdy wcześniej nie miały okazji posmakować. Wyjściem z sytuacji może być stopniowe przyzwyczajanie do nowego smaku poprzez dodawanie owego produktu do codziennych posiłków. Trzeba jednak przyznać, że wiele psów nie daje się na to nabrać. Siła przyzwyczajeń jest ogromna!

Rozkapryszony futrzak

Gdyby istniał choć cień szansy, aby marudzące przy obiedzie dzieci dostały w zamian półmisek ciastek od zmęczonej jękami mamy, to zapewne podejmowałyby takie próby szantażu przy każdym posiłku. Jednak mamy nie ulegają! Dlaczego więc ludziom brakuje silnej woli, gdy czworonogi porzucają swoje pełne michy i przejmują pod stołem nasze posiłki? Zwierzęta raczone ludzkim jedzeniem, często bardziej aromatycznym, podejmują decyzję bez wahania. Wprowadzenie zasad niedokarmiania pupila unormuje posiłki ludzi i zwierząt raz na zawsze.

Samotny pies nie zjada posiłków?

Wiele psów lubi jeść w towarzystwie. W tym wypadku świetnie sprawdza się ustawienie miski z jedzeniem w kuchni, gdy się w niej krzątamy. Skoro już w niej jesteśmy, warto podgrzać jedzenie przygotowane dla psa, tak aby nabrał na nie ochoty od samego wąchania. Towarzyska, pozytywna atmosfera może odmienić czworonożnego niejadka w łakomczucha.

Złe nawyki żywieniowe, które nabywają psy przy ludzkiej pomocy, są bardzo trudne do zwalczenia, ponieważ zwierzęta opracowują sobie doskonały model „wyżebrania” pysznego kąska.

Działanie wzmacniane pożądanym rezultatem przez wiele miesięcy lub nawet lat jest możliwe do wyeliminowania tylko przy dużej determinacji i konsekwencji opiekuna. Zaburzenia odżywiania mogą mieć podłoże w poważnych problemach związanych z zachowaniem lub w chorobach, jednak zanim udamy się po poradę do specjalisty, zaobserwujmy, czy nie wystarczy kilka małych zmian w naszym wspólnym życiu, które rozwieją obawy dotyczące psiego zdrowia.

Patrycja Mroszczyk/ako

źródło:
M. Hoffman, Zwierzaki mają głos: poznaj sekretny język psów i kotów, wyd. PZWL, Warszawa 2003

Czy powinno się kastrować psa? - podyskutuj na FORUM ULUBIEŃCÓW

JESTEŚMY NA FACEBOOKU - DOŁĄCZ DO MIŁOŚNIKÓW ZWIERZĄT!

10 mitów dotyczących zwierząt

 
 
oceń
6
0
Podziel się
 

Opinie

Ocena: 0 [0]
~TS [2014-09-08 19:42]

Mój pies wyżeł niemiecki nie chciał jeść kaszy, makaronu ziemniaków, tylko suchą karmę, mięso, chleb z pasztetem. Było tak od dłuższego czasu tj. jak miał ok. 6 mies. do 12 mies. Od jednego poniedziałku nie jadł nic oprócz dwóch gryzów kaszy. Po sześciu dniach w niedzielę dałem mu o 8.30 miskę kaszy zmieszanej z mięsem na 20 min. Nie zjadł oprócz dwóch "gryzów". Miskę zabrałem. W poniedziałek o tej samej godzinie również na 20 min. to samo. zjadł tylko dwa gryzy. We wtorek miskę wylizał do gołej blachy, nie było ani jednego kruszka kaszy. Od tego czasu dostaje tylko na 20 min. i zje wszystko, zostawi tylko trochę czasami. Jak mówili starzy chrześcijanie "głodu i wszy".

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
saga-2002 [2014-05-20 18:51]

Tak ale może mój pies mieszka na poluima miske na polu a nie w kuchni imoże nie je suche karmy tylko resztki z obiadów itp. :/ i co teraz mam z nią zrobić co ???

odpowiedz

Ocena: 0 [2]
~cleo [2012-07-21 14:28]

najlepszą dietą dla psów jest karma BARF ( surowe mięso ) moje owczarki uwielbiają taką karmę i niem żadnych problemów żywieniowych, są zdrowe, wesołe i mają śliczną sierść

odpowiedz

Ocena: +1 [3]
~dlaczego? [2012-04-02 16:14]

Bo się za mocno wcześniej obżarł!!! Mój ma to samo.

odpowiedz

Co nowego na forum