Wszystkie

Petsee.pl - społecznościówka dla miłośników zwierząt

drukuj A A A
autor: | 2014-12-17 (15:55)
Istnieje bardzo wiele powodów, dla których zwierzęta nie korzystają z internetu, pierwszy z nich to ten, że nasi ulubieńcy nie potrafią pisać. Jako zespół Petsee zupełnie natomiast nie rozumiemy jednego. Dlaczego w internecie jest tak mało miejsc skupiających właścicieli zwierząt.

Skoro czytasz te słowa, to na powyższe pytanie odpowiadasz sobie właśnie teraz. My zrobiliśmy to jakiś czas temu, siedząc na plaży i zajmując się czymś zupełnie innym niż praca. Wróćmy do konkretów.

Skąd pomysł na serwis dla miłośników i właścicieli zwierząt?

Petsee.pl pojawiło się w sieci kilka dni temu, choć sama idea narodziła się dużo wcześniej i przyszła nam do głowy zupełnie niespodziewanie. Relaksując się na plaży w Gdańsku widzieliśmy psy skaczące za friesbee, oraz te pozujące do zdjęcia lub pomagające właścicielowi sprawdzić maile na jego smartfonie. Wtedy pojawił się pomysł na stworzenie serwisu poświęconego naszym pupilom. Dziś, po długich miesiącach projektowania i planowania szczegółów, możemy przedstawić efekt naszych zmagań.

Pochwal się swoim pupilem, poznaj podobnych sobie ludzi. To główna idea projektu?

Jedna z wielu, ciekawa, ale nie dominująca. Może krótko o tej funkcji?
Jak pochwalić się swoim pupilem w social media? Najprościej jest wrzucić jego zdjęcie na facebooka lub instagram. Nie da się jednak ukryć, że z racji swojego ogólnego profilu, najpopularniejsze serwisy nie zawsze spełniają oczekiwania miłośników czworonogów. Z pomocą przychodzi Petsee.

Petsee.pl to serwis, w którym każdy może stworzyć swój profil osobisty oraz powiązane z nim profile swoich domowych ulubieńców. Na portalu możesz publikować statusy o tym, co nowego zbroiły Twoje zwierzaki, wrzucać zdjęcia a także zabawne filmiki z ich udziałem. Dzięki temu wszyscy użytkownicy internetu mogą bliżej poznać Twoje czworonogi. Masz możliwość poznania nowych ludzi, którzy podzielają Twoją miłość do golden retrieverów, scottish foldów, czy legwanów zielonych. Warto zwrócić uwagę, że Petsee to serwis dla właścicieli wszystkich zwierząt, nie tylko psów i kotów. Dzięki temu możesz szybko i bezproblemowo wymieniać się z pozostałymi użytkownikami doświadczeniami, dzielić poradami i wskazówkami, zarówno tymi odnośnie hodowli, rodzajów karmy, jak również najbardziej sprawdzonymi sposobami tresury.

To nie wszystko. Dzięki usłudze geolokalizacji masz możliwość znalezienia najlepszego specjalisty w pobliżu Ciebie. Weterynarz, treser, hotel zwierząt - wystarczy jedno kliknięcie i już nigdy nie będziesz przerzucał szuflad w poszukiwaniu wizytówki weterynarii.

Jakieś dodatkowe cele, wątki charytatywne?

Tak, to cele główne. Oprócz walorów czysto rozrywkowych oraz informacyjnych Petsee.pl ułatwia także spełnianie potrzeb serca.

Petsee.pl to zarówno niezwykle ciekawy serwis służący zabawie, jak i portal, dzięki któremu możesz zaadopotować zwierzaka lub pomóc mu znaleźć nowy dom. System dodawania i przeglądania ogłoszeń jest bardzo intuicyjny - wystarczy dosłownie kilka kliknięć. Dzięki integracji z innymi serwisami social media, Twoje ogłoszenie może być szybko i łatwo udostępnione np. na facebooku. Z racji tego, że założeniem Petsee jest zebranie społeczności osób kochających zwierzęta, ogłoszenia o adopcji w tym serwisie mają szansę stać się niezwykle skutecznym sposobem na znalezienie wielu bezdomnym zwierzętom nowych domów, w których zobaczą co to radość, opieka, zobaczą kim jest prawdziwy przyjaciel. ! W skrócie. Petsee.pl to miejsce, w którym pochwalisz się swoim czworonożnym przyjacielem, poznasz podobnych sobie ludzi, uzyskasz wiele przydatnych informacji oraz pomożesz bezdomnym zwierzętom znaleźć nowych właścicieli.

Najważniejsze jednak, że dzięki każdej osobie z osobna mamy szansę stworzyć największą społeczność w internecie. Społeczność ludzi kochających zwierzęta. Projektu nie tworzą graficy,technicy, czy support. Tworzą go fantastyczni ludzie, pasjonaci, miłośnicy zwierząt. My, jako zespół tak naprawdę tam tylko sprzątamy <śmiech> :)

 
 
oceń
4
3
Podziel się
 
 

Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

Co nowego na forum