Airedale Terrier

drukuj A A A
fotka wysokość: : 58- 61cm,
waga: : 20-25 kg

Prawdopodobnie najbardziej wszechstronna rasa w grupie terierów, gdyż jej przedstawiciele mogą być używani do polowań na ptactwo i zwierzynę łowną, aportowania na lądzie i w wodzie, pilnowania stad, pracy w policji, a także jako przewodnicy niewidomych. Podczas I Wojny światowej psy tej rasy wykorzystywano do przenoszenia meldunków i odszukiwania rannych.

Szata i umaszczenie

Duże znaczenie ma regularna pielęgnacja sierści, złożonej z dwóch rodzajów włosa: miękkiego podszerstka i twardych włosów okrywowych. Odporne na zmoczenie włosy są zrzucane dwa razy w roku; w tym czasie pies wymaga profesjonalnego (i bezbolesnego) trymowania. .

Charakter i zachowanie

Airedale teriery znane są z odwagi, wyjątkowej sprawności i niewyczerpanej cierpliwości - szczególnie w stosunku do dzieci. Już jako szczenięta zachowują się roztropnie, a po osiągnięciu dojrzałości obcych traktują z powściągliwością i nieufnością. Niezwykle przywiązane do właściciela i jego rodziny, w ich towarzystwie stają się otwartymi i wesołymi psami. Rasa ta może być trzymana zarówno na wsi jak i w mieście, pod warunkiem, że ma zapewnioną codzienną dawkę ruchu i odpowiednią przestrzeń.

Wykorzystanie:

Pies myśliwski, aportujący.

Klasyfikacja FCI:

Grupa III, Sekcja 1, nr wzorca 7oceń
2
0
Podziel się
 

Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

Ulubieńcy Tv