Beagle

drukuj A A A
fotka wysokość: : ok.40 cm,
waga: : ok.19 kg

Rasa angielskich psów gończych istniejąca już w XIV wieku, używana do polowań w sforach na lisy i zające, powstała najprawdopodobniej z krzyżówek francuskich psów gończych i harrierów z terierami. Beagle można polecić osobom dojrzałym, które kochają psy, mają dla nich dużo czasu i cierpliwości. Optymalne warunki, to domek jednorodzinny z dobrze ogrodzoną działką, gdzie zawsze ktoś jest. To nie jest rasa dla zapracowanej rodziny z małym dzieckiem, mieszkającej w centrum miasta. Beagle nie mogą nic nie robić. Nie powinno się ich zostawiać samych w domu, który nie ma wyjścia na ogród.

Szata i umaszczenie

Włos krótki i gęsty, odporny na zmiany pogody. Umaszczenie: każdy dopuszczalny kolor psa gończego poza wątrobianym, koniuszek ogona biały.

Budowa

Pies średniej wielkości, o mocnej, krępej, ale szlachetnej budowie; nie może być ociężały.

Charakter i zachowanie

Wesoły, odważny, energiczny i zdecydowany, czujny i inteligentny. Ruchliwy i sympatyczny. Beagle jest psem niezwykle ciekawskim i zawsze gotowym, by sprawdzić, co jest za ogrodzeniem, dlatego spacery są ważną zmianą otoczenia. Inteligentne, bardzo chętne do zabawy i do partnerowania swemu panu. Ich charakter opisuje się często jako połączenie silnej osobowości i myśliwskiej natury. Przyjacielski, skory do zabawy i chętnie wypełniający polecenia, beagle bywa jednak uparty. Pełen wigoru, wytrwały i samodzielny, ten elegancki i malowniczy mały pies gończy jest nieco hałaśliwy. Wymaga ogrodzonego terenu i spokojnego, cierpliwego opiekuna.

Wykorzystanie:

Pies gończy, do towarzystwa.

Klasyfikacja FCI:

Grupa VI, Sekcja 1, nr wzorca 161.oceń
23
0
Podziel się
 

Opinie

Ocena: +2 [2]
~Ania [2013-02-26 22:14]

Między innymi do wad beagla należy dodać to,że są wredne :D i są to też małe złodziejaszki :D Moja suczka beagle ma 7 miesięcy :D Są momenty,że nie można z nią wytrzymać tak broi :) Ale mimo wszystko nie oddałabym jej za żadne skarby :)

odpowiedz

Ulubieńcy Tv