Labrador Retriever

drukuj A A A
fotka wysokość: : 55- 62 cm,
waga: : ok. 30- 35 kg

Labradory hodowali rybacy pływający po północnych obszarach Oceanu Atlantyckiego. Wytrzymałość na lodowato zimne wody typowe dla okolic Nowej Fundlandii sprawiła, że przyuczono je do pomocy w ściąganiu sieci rybackich, dzięki czemu miały swój udział w utrzymywaniu miejscowej ludności. Pod koniec XIX wieku, kiedy rybacy zaczęli przypływać z połowami do portów angielskich, miejscowi myśliwi szybko poznali się na sile i odwadze tych lubiących pracę w wodzie psów. Rasę sprowadzono do Wielkiej Brytanii, a potem do innych krajów i wkrótce rozpoczęto jej intensywną hodowlę.

Szata i umaszczenie

Ich krótki, gęsty i odporny na zmoczenie włos ma umaszczenie czarne, żółte lub czekoladowo brązowe.

Charakter i zachowanie

Używany dawniej do polowań z udziałem jednego myśliwego labrador retriver jest przyzwyczajony do spędzania dużej ilości czasu z właścicielem i potrzebuje stałego kontaktu z człowiekiem. Jest idealnym towarzyszem zabaw dzieci, dobrym psem rodzinnym i stróżującym. Najlepszym dowodem jego łagodnego i odpowiedzialnego charakteru jest powszechne używanie tych psów jako przewodników niewidomych.

Wykorzystanie:

Pies myśliwski, płochacz, rodzinny.

Klasyfikacja FCI:

Grupa VIII, Sekcja 1, numer wzorca 122oceń
21
0
Podziel się
 

Opinie

Ocena: 0 [0]
~palomka [2013-12-10 07:44]

A ja mam Molkę czekoladowa:) najgorzej jest tylko w okresie letnim, jak zrzuca siersc, Pozostale pory roku jest ok, nie zauwazylam wiekszej ilosci !!! Moze to wina karmy?? ja mojej suni dodaje troche oliwy do karmy, jej siersc jest miekka i blyszcząca.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~magda [2013-10-26 06:49]

Kup witaminy u weterynarza trochę pomorze.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
Z.wol [2013-07-21 09:53]

Mam sukę" biszkoptową.". Olbrzymi kłopot sprawia jej linienie-całoroczne-.Wszędzie sierść !!!!!Na każdym ciuchu , wszędzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

odpowiedz

Ulubieńcy Tv