Shih Tzu

drukuj A A A
fotka wysokość: : 25 - 27cm,
waga: : max. 9 kg.

Dotychczas sądzono, że rasa ta powstała ze skrzyżowania pekińczyka z Lhasa Apso, jednakże ostatnie analizy DNA wskazują, że Shih Tzu jest znacznie starsza rasą; - jako prezent trafił do Europy (Wielka Brytania) w latach trzydziestych XX wieku.

Szata i umaszczenie

Włos długi, w rozmaitych kolorach, włączjąc biały, czerwony, beżowy, tricolor i - rzadko - czarny. Powinien być regularnie szczotkowany i kąpany.

Charakter i zachowanie

To żywy, bardzo aktywny i niezależny pies. Łagodny i spokojny, potrzebuje wiele uwagi. Szczekaniem oznajmia przybycie obcych. Wymaga stanowczego, ale łagodnego szkolenia. Stworzono go do życia w mieście, ale potrzebuje ruchu. Nie lubi być zostawiany sam sobie. Źle znosi wysokie temperatury. Należy zwrócić szczególną uwagę na jego wrażliwe oczy.

Wykorzystanie:

Pies towarzyski, rodzinny.

Klasyfikacja FCI:

Grupa IX, Sekcja 5, nr wzorca 208oceń
21
0
Podziel się
 

Opinie

Ocena: +1 [1]
~Gdanszczanka [2013-10-12 09:34]

Ja jestem zakochana w tej rasie i dlatego nie jestem obiektywna. Mam dwie suczki. Sa przeslodkie, chociaz kazda jest inna. Przymilne, slodkie, radosne, ufne, nieklopotliwe, niehalasliwe. Troszke pracy wymaga utrzymanie siersci, dlatego polecam te rase osobom systematycznym i spokojnym. Radosna maskotka na codzien. Rasa malo agresywna, pogodna i skora do zabawy, ale nie nadmiernie temperamentna jak teriery. Dla starszych pan idealna, rozswietli dzien i ogrzeje noc tulac sie do nog w lozeczku, hahahahahaha. Po prostu, slodkie i nieklopotliwe filutki. Ponoc rasa ktora ze wzgledu na swoj dlugi rodowod jest odporna na choroby, malo choruje i jest jak na psy dlugowieczna. Pozdrawiam wszystkich milosnikow tej rasy.

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~Hehe [2013-02-18 20:10]

Starszne te wiadomosci bym rzekla ....bardzo male.....!Szitsaki to kochane psy pochodzace w tybetu sa psami warzywniakami bym rzekla bo z tego co mi waidomo chowaly sie u michow lubia owoce i warzywa.Jest wiele informacji ciekawych tutaj staraaszna namiastka ;/

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
Justa-Gab [2013-02-05 20:00]

Bardzo ciekawe wiadomości

odpowiedz

Ulubieńcy Tv