Europejski krótkowłosy

drukuj A A A
wielkość : Średni/Duży
typ futra : Krótkowłosy
kraj pochodzenia : Europa Środkowa/Skandynawia
charakter: Wytrzymały, aktywny, dynamiczny. Kochający i miły towarzysz.

Wierny towarzysz, nie sprawia większych problemów wychowawczych.

Pochodzenie

Europejski kot krótkowłosy jest europejskim kontynentalnym odpowiednikiem brytyjskiego kota krótkowłosego w Wielkiej Brytanii i amerykańskiego kota krótkowłosego w USA. Pochodzi od kota domowego. W roku 1925 zostały opracowany pierwsze standardy tej rasy. W 1982 r. zyskała aprobatę FIFe. Nie jest jednak akceptowana przez GCCF w Wielkiej Brytanii.

Wygląd

Europejskiego kota krótkowłosego charakteryzują: dość długie, krępe, silne i muskularne ciało, szeroka, dobrze zbudowana klatka piersiowa, szeroka głowa, prosty nos i pulchne policzki. Ma duże, lekko skośne oczy o jednolitym, czystym kolorze, odpowiadającym umaszczeniu. Jego łapy są potężne i silne a ogon dość długi.

Warto wiedzieć

Europejski kot krótkowłosy to doskonały myśliwy. Choć preferuje wolną przestrzeń, łatwo dostosowuje do każdych warunków życia. Łatwy w pielęgnacji. Szczotkowanie raz w tygodniu w zasadzie wystarcza, oczywiście poza okresem linienia.oceń
15
0
Podziel się
 

Opinie

Ocena: +3 [3]
~Kamil [2014-06-03 15:14]

Widać, że komuś na tej stronie nie zależy na zdrowiu kotów! Skasowano mój komentarz o trzustce. Żenujące! Sprawdźcie zawartość mięsa w puszkach. To przeważnie ok. 4% reszta to tłuszcze zwierzęce, które uszkadzają trzustkę! Z palca tego nie wyssałem! Ale ważniejsi sponsorzy i kasa niż zdrowie zwierząt!

odpowiedz

Ocena: +4 [4]
~Zosia [2011-10-08 15:01]

Mam Europejskiego,kotka a ja mam 8 lat i kocham wszystkie kotki,a mój ma na imię Charlie i chciałabym wiedzieć więcej na jego temat a moja opinia jest taka;te kotki są śliczne i te psy też,ale kotki najlepsze,mój kotek bardzo lubi Wiskas!!! Zosia z Kościana

odpowiedz

Ulubieńcy Tv