Wszystkie

Co Donald Tusk, Kuba Wojewódzki, Beata Tadla i Adrian Furgalski znajdą pod choinką? My już wiemy!

drukuj A A A
autor: | 2014-12-23 (13:25)
Pod hasłem „Wirtualnie adoptujesz. Realnie ratujesz” ruszyła akcja Fundacji WWF Polska, w ramach której każdy może symbolicznie zaadoptować jeden z sześciu zagrożonych gatunków zwierząt: fokę szarą, morświna, niedźwiedzia, rysia, tygrysa lub wilka. Zwierzęta można zaadoptować dla siebie lub w formie prezentu dla bliskich. Jako jedni z pierwszych zrobili to już Kasia Tusk, Michał Piróg i Jarosław Kret, wspierając tym samym akcję WWF.

Kasia Tusk dla swoich rodziców – Małgorzaty i Donalda Tusków adoptowała rysia. Michał Piróg postanowił sprawić prezent Kubie Wojewódzkiemu i wybrał dla niego bałtyckiego kuzyna delfina czyli morświna!. Na wirtualną adopcję tego krytycznie zagrożonego gatunku zdecydował się również Jarosław Kret, który podarował morświna Adrianowi Furgalskiemu, zaś dla Beaty Tadli zaadoptował niedźwiedzia brunatnego.

O tym dlaczego Kasia Tusk, Michał Piróg i Jarosław Kret zdecydowali się na adopcję można dowiedzieć się na kanale YouTubeWWF Polska: https://www.youtube.com/user/WWFPolska

Akcja WWF Polska realizowana jest w celu zebrania funduszy na rzecz ochrony zagrożonych gatunków zwierząt. Symbolicznej adopcji foki szarej, morświna, niedźwiedzia brunatnego, rysia, tygrysa lub wilka można dokonać na stronie www.adopcja.wwf.pl. Opiekun w ramach podziękowania za adopcję otrzyma na swój adres email wyjątkowe podziękowanie od WWF.

Więcej informacji o akcji #adopcjaWWF dostępnych jest również na: https://www.facebook.com/WWFpl.

Foki szare: Istnieje szansa na to, że foka szara będzie bezpieczniejsza na polskim wybrzeżu, ale to będzie zależało w dużej mierze od pomocy ludzi takich jak Ty. Adoptując symbolicznie fokę, pomagasz stworzyć jej bardziej przyjazne warunki do życia. Wspierasz także dalszą działalność Błękitnego Patrolu, dzięki któremu możemy udzielać pomocy fokom w potrzebie.

Więcej na: https://pomagam.wwf.pl/foka/

Morświny: Morświn jest gatunkiem małego walenia, którego bałtycka populacja została uznana za krytycznie zagrożoną wyginięciem. W Bałtyku pozostało zaledwie 450 morświnów! Głównym zagrożeniem dla przetrwania morświnów jest brak spokoju w miejscach, które zamieszkują oraz coraz większe zanieczyszczenie środowiska. Częstą przyczyną śmierci morświnów jest przyłów, czyli przypadkowe zaplątanie się w sieci wystawione do połowu ryb. Z Twoją pomocą możemy zapewnić bałtyckim morświnom bezpieczniejsze warunki do życia i dać im szansę na przetrwanie.

Więcej na: https://pomagam.wwf.pl/morswin/

Niedźwiedzie brunatne: W Polsce żyje około 100 niedźwiedzi. Występują w polskiej części Karpat, najliczniej w Bieszczadach i w Tatrach. Jednak coraz trudniej znajdują tam odpowiednie miejsca do życia. Z Twoją pomocą możemy zapewnić im odpowiednie warunki do życia.

Więcej na: https://pomagam.wwf.pl/niedzwiedz/

Rysie: Czas ostatnich 40 rysiów nizinnych dobiega końca. W ciągu ostatnich 20 lat zasięg występowania rysia w Polsce dramatycznie się zmniejszył. Ryś zniknął z Puszczy Piskiej i Lasów Napiwodzko-Ramuckich. Chcemy z Twoją pomocą ocalić nizinną populację rysia w Polsce i wspólnie z Tobą chronić polską przyrodę.

Więcej na https://pomagam.wwf.pl/rys/

Tygrysy: Tygrys jest największym i najbardziej charyzmatycznym kotowatym. Jeszcze 100 lat temu na świecie żyło ponad 100 000 tygrysów. Obecnie pozostało już tylko 3200 tygrysów. Tylko w XX wieku populacja tygrysów zmniejszyła się o 95%. Do 2022 roku może zginąć ostatni przedstawiciel tego gatunku. Z Twoją pomocą możemy ocalić te wyjątkowe dzikie koty!

Więcej na: https://pomagam.wwf.pl/tygrys/

Wilki: W Polsce żyje około 850 wilków. Wbrew powszechnej opinii wilk nie jest zagrożeniem dla człowieka. To człowiek coraz częściej stanowi zagrożenie dla wilków. Wilki są pięknymi, charyzmatycznymi zwierzętami, które stanowią ważną część polskiej przyrody. Jeśli chcemy, aby przetrwały w naturze musimy im pomóc. Czy dasz im nadzieję?

Więcej na: https://pomagam.wwf.pl/wilk/

 
 
oceń
0
0
Podziel się
 
 

Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

Co nowego na forum